odbojkaši Srbije su ostvarili pobjedu i u drugoj prijateljskoj utakmici protiv Argentine kao dio priprema za drugu sedmicu Lige nacija i također osvojili Rosario kup.
Utakmica se odigrala u dvorani “Newell’s Old Boys” u Rosariju pred 6.000 navijača, a Srbija je savladala Argentinu rezultatom 3:1, po setovima 21:25, 25:17, 28:26 i 25:19, nakon 104 minute igre. Najbolji igrači u pobjedi Srbije bili su Pavle Perić i Dražen Luburić sa po 20 poena, dok je Ivović upisao 12, a Aleksandar Nedeljković 11 poena. Kod Argentine najefikasniji su bili Pablo Sergio Kukartsev sa 13 i Luciano Visentin sa 11 poena.
Srbiju očekuje turnir u Ottawi od 4. do 9. juna u okviru drugog tjedna Lige nacija.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )
