Teniska poslastica u kišnom Parizu: Osaka propustila veliku priliku da svrgne Igau sa trona!

Današnji program Roland Garrosa je gotovo u potpunosti otkazan zbog obilnih padalina, pa se igra samo na dva najveća terena, u zatvorenim uvjetima.

U Philippe Chatrieru, pariška publika je imala priliku gledati dvoboj dvije velike šampionke – Iga Schwiontek i Naomi Osaka.

Aktualna prvakinja, Poljakinja Iga Schwiontek, ostvarila je impresivnu pobjedu rezultatom 2:1, po setovima 7:6 (7:1), 1:6 i 7:5!

Iga je uspjela prva ostvariti break, bez izgubljenog poena oduzimajući servis Osaki i povela 2:1. Iskoristila je trenutak slabosti Osake, koja je u jednom trenutku pomislila da je slomila protivnicu za 2:1.

Iako je Osaka reagirala osvajanjem tri uzastopna gema, Šviontekova je bila bolja u tiebreaku i povela 1:0 u setovima.

Osaka nije odustala, furiozno je krenula u drugi set, povela 4:0 i izjednačila meč.

U odlučujućem setu, Iga je uspjela izvući nekoliko break lopti te povesti 6:5, da bi zatim brzo završila meč i potvrdila svoju dominaciju.

Naomi Osaka, trenutno 134. igračica svijeta, propustila je priliku za veliku pobjedu. Šviontek će se u sljedećem kolu sastati s pobjednicom dvoboja između Jane Fet i Marije Buzukove.