back to top

SVJETSKO PRVENSTVO: Savršena Srbija bez poraza do četvrtfinala!

Srbija – Turska 3:0 (25:20, 25:21, 25:23)

odbojkašice Srbije pobijedile su Tursku i potvrdile prvo mjesto uoči četvrtfinala Svjetskog prvenstva. Srpkinje do sada nisu izgubile nijedan meč na prvenstvu na kojem brane krunu. Samo im je Bugarska uzela dva seta.

Na početku susreta Srbija je gubila rezultatom 4:2. Sredinom seta prednost je porasla na +5 (13:8). Ubrzo su poveli s 1:0 i zadržali stečenu prednost.

Srbija je silovito započela drugi set serijom 7:0. Kasnije se opustila i Turska je došla do 13:7. Momčad Danielea Santarellija održavala je razliku od 5 poena. Ipak, Turska se na kraju približila na 20:18. Srbija je taj nalet odbila i povela 2:0.

Nakon izjednačenog starta, Turkinje su prve došle do značajnije prednosti od 8:4 u trećem setu. Srbija je sredinom seta uspjela izjednačiti, a potom i preokrenuti na 17:15. Dobili su i plus četiri 21:17. Serijom 4:0 Turska je izjednačila na 21:21. Tada su Srpkinje upisale dva boda za konačni trijumf.

Tijana Bošković predvodila je Srbiju s 23 poena. Brankica Mihajlović skupila je 15, a Maja Aleksić 13 bodova.

Kod Turkinja se istaknula Derja Çebeçioğlu s 13, dok je Sahin imao poen manje.

Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv četvrtoplasirane reprezentacije svoje F skupine, a suparnik će biti poznat kada se završe svi susreti posljednjeg kola druge faze.