On je uhapšen kada su studentice primjetile da je u stanu postavio kamere i da ih je mjesecima tajno snimao. One su sve prijavile policiji, te su Mladenu J. ubrzo stavljene lisice na ruke. Međutim, prošlo je više od 18 mjeseci, ali on se još uvijek nije našao na optuženičkoj klupi.
Istraga u toku
U Okružnom javnom tužilaštvu Banja Luka rekli su da im je od strane Policijske uprave Banja Luka 5. augusta prošle godine podnesen izvještaj protiv J.M. zbog sumnje da je počinio krivično djelo ‘neovlašteno fotografisanje’.
U OJT Banja Luka ističu da se predmet protiv Mladena J. nalazi u radu i u fazi je istrage.
- U pomenutom predmetu preduzimaju se potrebne istražne radnje i mjere radi utvrđivanja činjeničnog stanja. Preduzimanje navedenih radnji zahtijeva određeno vrijeme kako bi se mogle uspješno okončati – pojasnili su u banjalučkom tužilaštvu.

Oni su dodali da će postupajući tužilac, nakon što prikupi potrebne dokaze i obavještenja, izvršiti njihovu analizu i donijeti tužilačku odluku.
Za kamere rekao da su senzori za dim
Mladen J. posjeduje stan u Ulici Veljka Mlađenovića u Banjoj Luci, te ga je jedno vrijeme izdavao preko oglasa.
- On je početkom maja iznajmio stan dvjema djevojkama, koje nisu ni sumnjale o kakvoj je osobi riječ. Djevojke su od njega iznajmile stan jer se nalazi u blizini fakulteta, pa su mislile da će im na taj način biti olakšan studentski život – rekao je izvor Srpskainfo.
Prema njegovim riječima, ubrzo nakon što su se djevojke uselile on je došao u njihov stan i rekao da treba ugraditi neke senzore za dim, u slučaju da bude požara.
Studentice nisu ni posumnjale u njegove loše namjere, te im nije ni palo na pamet da bi mogao tajno ugraditi kamere u stan.
