18 C
Sarajevo
Čet, 07, 22

SP: Srbija je za početak pobijedila SAD

Srbija je u prvom kolu skupine D na Svjetskom prvenstvu u Mađarskoj svladala reprezentaciju SAD-a 17:13.

Prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno. Nakon prve četvrtine bilo je učinkovito 5:5, dok je na poluvremenu Srbija imala 8:7.

U trećoj četvrtini Srbija se prvi put uspjela značajno odlijepiti i otići na 3 gola u plusu, no izabranici Dejana Udovičića se nisu predavali te su u posljednju trećinu ušli s golom minusa.

Srbija se u posljednjih 8 minuta ponovno uspjela odlijepiti i dobrim dijelom održati dva do tri gola u plusu. Posljednja minuta počela je sa 16:13 za Srbiju, a Dejan Savić je tražio od svojih igrača da taktički održavaju prednost i održavaju razliku. Do kraja susreta pao je još jedan pogodak za konačnih 17:13.

Najučinkovitiji je bio Mandić sa 4 gola, dok su Lukić i Rašović postigli po 3.

U sljedećem kolu Srbija će dočekati Australiju, koja je u prvom kolu pobijedila Kazahstan rezultatom 10:4. Utakmica je na rasporedu u četvrtak u 18 sati.