back to top

Sloga priredila iznenađenje u Modriči i savladala Zrinjski

FK Sloga je slavio novu pobjedu protiv ekipe HŠK Zrinjski sa minimalnih 1:0. Ovo je za novog premijerligaša velika pobjeda protiv aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine.

U početku utakmice domaćin je u Modriči pokušao da napravi blagi pritisak, ali su Plemići bili ti koji su kreirali prvu šansu u 12. minuti preko Bilbije, ali je pozicija za udarac bila jako teška.

Sjajna šansa za Zrinjski se vidjela u 23. minuti utakmice, Bilbija je šutirao glavom ovaj put, ali lopta odlazi preko gola. U trenucima kada je Zrinjski imao više loptu u svom posjedu, Sloga je uspjela povesti.

Igrala se 34. minuta kada je Krstovski se odlično snašao nakon dodavanja Ristića i pogodio mrežu svog bivšeg kluba. Iz poštovanja prema bivšem klubu je odbio proslaviti ovaj pogodak.

Zrinjski je mogao doći do izjednačujućeg pogotka samo pet minuta nakon toga Janković je ubacio loptu, ali udarac Jakovljevića je bio jako loš. Do kraja prvog dijela nije više bilo šansi.

U nastavku Zrinjski je svim silama pokušao doći do izjednačenja, a ogromnu priliku propustio je Mario Ćuže u 52. minuti utakmice. Velika šansa za Slogu u drugom dijelu se desila nekoliko minuta kasnije, ali je Kulenović uprkos dobrom udarcu ostao uskraćen za pogodak, jer je Jakovljević spasio gol u posljednji čas.

Zrinjski je u nastavku krenuo svim silama po izjednačenje, ali uzalud, jer je na kraju ostalo minimalnih 1:0 u korist Dobojlija.