3 C
Sarajevo
Pet, 02, 23

Serija A: Roma pobijedila Torino za sigurno mjesto u Europskoj ligi (VIDEO)

Nogometaši Rome svladali su Torino u posljednjem kolu Serie A na gostovanju s uvjerljivih 3-0 i tako osigurali plasman u Europsku ligu sljedeće sezone.

Ostaje za vidjeti hoće li ostati ispred gradskog rivala Lazija, koji će svoje posljednje kolo igrati sutra protiv Verone, no jasno je da će Fiorentina ostati iza Vucice jer trenutno ima 4 boda manje.

Dvostruki strijelac bio je Temi Abraham, a zanimljivo je da su dva od tri pogotka postignuta iz jedanaesterca.

Engleski napadač jedini pogodak na utakmici postigao je u 33. minuti nakon što je majstorskom fintom u kaznenom prostoru izbacio svog čuvara na 1-0 u korist momčadi Josea Mourinha.

Isti igrač je u 42. minuti iz jedanaesterca udvostručio prednost, ali je bio najzaslužniji za priliku, jer ga je vratar Torino Berisha faulirao u kaznenom prostoru, nakon što je Abraham uspio dobiti loptu prije njega i dobro namjestiti .

Konačan rezultat postavio je Lorenzo Pellegrini u 78. minuti nakon novog jedanaesterca. Tome je prethodio prekršaj Alessandra Bondjorna u kaznenom prostoru domaćih.

Ostaje za vidjeti hoće li Torino sezonu završiti na 10. mjestu, gdje se trenutno nalazi, ili će ga prestići Sassuolo koji ima isti broj bodova, ali da bi u tome uspio, morat će uzeti bod iz Milana u nedjelju u 18 sati, što bi potencijalno značilo sprečavanje osvajanja naslova.