Olga Danilović, srpska teniserka, nastavlja sa sjajnim nastupima na Roland Garrosu.
Danas je uspjela da se plasira u treće kolo nakon pobjede nad Amerikankom Danielle Collins rezultatom 2:1.
Po setovima 6:7 (3), 7:5, 6:4.
Nije bilo break prilika ni za jednog tenisera u prvom setu. Collins je bio bolji u tie breaku. Drugi set je bio veoma uzbudljiv, sa serijom od sedam brejkova, Danilović je uspio da izjednači rezultat.
Olga je povela sa 2:0 u odlučujućem setu, ali je Amerikanka brzo vratila izjednačenje. Naša igračica je iskoristila prvu break i meč-loptu u desetoj igri za prolazak u treće kolo.
Slijedeći protivnik će joj biti hrvatska takmičarka Dona Vekić.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )
