Selektor Sjedinjenih Američkih Država Steve Kerr dao je izjavu nakon sinoćnje uzbudljive utakmice u kojoj su njegovi košarkaši pobijedili Srbiju rezultatom 95:91 i plasirali se u finale Olimpijskih igara.
“Naši igrači su bili sjajni, ponosan sam što sam bio dio ove utakmice. Smatram da je ovo jedna od najboljih utakmica u mom životu. Znao sam da će ovo biti najteži meč na turniru i tačno to se i dogodilo. Srbija je vrhunska ekipa, vođena je izvrsno. Nezahvalno je pobjeđivati istog protivnika tri puta zaredom u kratkom vremenu, a mi smo ih već dva puta savladali prije ovog meča bez problema. Osjećao sam da će ovaj put biti izazovnije”, rekao je Kerr.
Iskusni trener NBA tima Golden State Warriorsa istakao je da je Srbija odigrala perfektnu utakmicu.
“Zadovoljan sam što smo uspjeli. Vidio sam neke igrače Srbije kako plaču poslije meča i to me potreslo jer su dali sve od sebe, pružili su odličnu košarku. Naravno da je postojala zabrinutost zbog mogućeg poraza. Brinuo sam cijeli jučerašnji dan i tokom cijele utakmice. Nikola Jokić je jedan od najboljih košarkaša na svijetu, a ekipa Srbije uvijek zna kako igrati. Iako ova generacija nije najbolja šuterski u poređenju s prijašnjim, uspjeli su pogoditi važne šuteve. Činilo se da su svaki put kada je trebalo, pronašli put do koša. Imali smo dovoljno vremena da se vratimo i pobijedimo, ali je bilo teško jer su bili izvanredni”, dodao je.
Podsjetimo, Srbija je imala vođstvo gotovo cijelu utakmicu, ali su SAD odigrale sjajno u posljednjih 10 minuta i stigle do pobjede koja im je osigurala finale protiv Francuske.
S druge strane, Srbija će se boriti za bronzu protiv Njemačke.
(24sata.info)
The post Selektor Amerike: Vidio sam košarkaše Srbije kako plaču, užasno sam se osjećao appeared first on 24sata.ba.
Izvor: ( 24sata.info / Javno.ba )
