Vaterpolisti Srbije zauzeli su peto mjesto na završnom turniru Svjetske lige.
U dvoboju za prestiž slavili su protiv Crne Gore.
Na kraju natjecanja trener Delfina Dejan Savić izjavio je:
–Ovo je ozbiljna sramota. Tek je posljednja utakmica s Crnom Gorom bila ono čemu težimo. Tu smo vidjeli drugačiji pristup, veću agresivnost, želju i volju. Sve prije toga bila je, ponavljam, prava sramota. Sve što smo imali u prošloj utakmici nismo imali tijekom cijelog turnira. Nema opravdanja, nema isprike za ovo što smo pokazali u Strasbourgu. Nikad me nije zanimao alibi. Bez agresivnosti, discipline, volje, želje nema igre. Došli smo prvenstveno trenirati, ali ukupni dojam je morao biti puno bolji. – rekao je i dodao.
–Možda ću morati mijenjati i neke stvari ću svakako morati ukinuti, staviti im embargo. Radom se nadam da ćemo se pomaknuti s tog petog mjesta koje je, čini se, rezervirano za nas. – zaključuje Savić.
Vaterpoliste Srbije krajem kolovoza očekuje Europsko prvenstvo u Hrvatskoj.
Foto: HJC/ Slobodan Sandić
www.sportskacentrala.com
