Danijela Santarelli, trenerica srpskih odbojkašica, oglasila se prije početka Svjetskog prvenstva.
U posljednjem ogledu prije SP-a naše su djevojke poražene od Talijanki rezultatom 3:0.
“Odigrali smo lošu utakmicu protiv jako dobre ekipe. Loše smo krenuli u prvi set, u jednoj rotaciji nismo mogli uzeti poen na jednostavan servis. Pokušao sam promijeniti igrače kako bih riješio situaciju. Ali prvi set nam je bio kompliciran. U drugom smo igrali bolje, ali smo griješili, nije bilo agresivnosti u igri. Ne možemo to protiv Italije. Nisam zadovoljan onim što se dogodilo u trećem setu, jer smo krenuli dobro, a onda opet griješili.” On je rekao Santareli.
Talijanski stručnjak dodatno je analizirao utakmicu.
“Ako moram naći nešto pozitivno, to je da će nakon ove utakmice svaki igrač i svaki član stručnog stožera biti ljut, zbog rezultata i igre. Mi smo Srbija i ne možemo igrati na ovoj razini. Na Svjetskom prvenstvu zahtjevi će biti veći, moramo igrati na visokoj razini da bismo osvojili medalju. Nije lako igrati protiv bilo koga” rekao je Santarelli i dodao:
“Italija je jedna od najboljih momčadi na svijetu, ali za utakmice koje nas očekuju u skupini protiv Njemačke, Bugarske, Kanade, a da ne spominjemo SAD, moramo napredovati i svaki igrač mora biti spreman nositi se sa svakom situacijom tijekom to natjecanje” .
www.sportskacentrala.com
