back to top

Salvadorski i nizozemski prvak Roland Garros u igri parova

Salvadorac Marcelo Arevalo i Nizozemac Jean-Julien Royer prvaci su ovogodišnjeg Roland Garrosa u konkurenciji parova, nakon što su s 2-1 svladali Hrvata Ivana Dodiga i Amerikanca Austina Krajiceka po setovima 6:7 (4:7), 7:6 (7 : 7). 5) i 6: 3.

Ovogodišnji prvaci su u dugom trećem gemu morali spašavati tri break prilike, ali su se izvukli, a do kraja seta obje momčadi uspjele su zadržati svoje servise pa je ovaj dio igre odlučen u tiebreaku.

Tamo je hrvatsko-američka kombinacija napravila još jedan mini-break i povela 1-0 u setovima.

Drugi set prošao je bez ijedne break-lopte, a ovoga puta su Arevalo i Royer bili uspješniji u tiebreaku za jedan mini-break.

Jedini prekid u meču odlučio je prvak ovogodišnjeg Roland Garrosa, a napravili su ga Royer i Arevalo u šestom gemu, kada su iskoristili prvu od dvije uzastopne break lopte i poveli s 4-2. Prethodno su u trećem gemu obranili dvije break prilike protivnika, a kasnije rutinski čuvali prednost za osvajanje Grand Slama.

Royer je na taj način osvojio treći Grand Slam, nakon Wimbledona 2015. i US Opena 2017., dok je Arevali ovo prvi naslov s najvećih turnira.