RUKOMETAŠI ELIMINIRANI: Srbija prosula prednost i napustila Europsko prvenstvo bez pobjede!

03/12/2024

Rukometašice Srbije nisu se plasirale u drugi krug Europskog prvenstva. Naši igrači večeras su doživjeli i treći poraz protiv Rumunjske 27:25 (16:13). Nakon što su tijekom većeg dijela utakmice imali prednost od 4 pogotka. A trebao im je trijumf od najmanje 6 golova i pobjeda Crne Gore nad Češkom.

Naše dame su počele utakmicu i izgubile 2:1. Uslijedila je serija 3:0 za 4:2 u izboru Uroša Bregara. Zadržali su minimalnu prednost od 2 pogotka (9:7). Ulaskom u posljednjih 10 minuta prvog poluvremena bilo je 11:8 za našu selekciju. Srpkinje su se pet minuta do kraja prvog dijela polako približavale željenoj gol-razlici od +6 (14:10). Imali su naši igrači +3 (16:13) nakon što je prvo poluvrijeme završilo pogotkom Ostase, čime je rezultat smanjen na 16:12.

Srbija je držala +3 u prvih 10 minuta drugog poluvremena. Rumunjke su pokušavale doći do izjednačenja. No, na kraju su odustali. Od 22:19 Rumunjska je podigla igru ​​i serijom 4:0 povela 23:22. Potom je novom serijom od 3:0 odlijepila na 26:23. Uz dva vezana pogotka Srbija je golovima Radevića i Janjuševića došla na -1 (26:25).

U posljednjoj minuti Jovović promašuje izjednačenje, a Rumunjska je kažnjena preko Boisiusa za konačni rezultat. U našoj ekipi Anđela Janjušević postigla je 7 golova. Sanja Radosavljević dodala je četiri. Kod Rumunja Stojka i Serafiseanu imali su po pet pogodaka.

Fotografija: EHF/Collectiff

www.sportskacentrala.com