ROLAND GAROS: Medvedev se suočava sa Srbinom

Ruski teniser Daniil Medvedev plasirao se u drugo kolo Roland Garrosa nakon pobjede nad Njemcem Dominikom Kepferom rezultatom 3:1.

Po setovima 6:3, 6:4, 5:7, 6:3

U prvom setu Rus je poveo 3:0. Njemac je vratio jedan break, ali Medvedev je uspio odbraniti servis i otići na 4:2, što je bilo dovoljno za 1:0.

Break u trećem gemu omogućio je petom igraču svijeta da udvostruči prednost. Medvedev je osvojio treći set nakon što je napravio break na početku. Kepfer je smanjio rezultat na 2:1, ali više od toga nije mogao.

I četvrti set je bio uzbudljiv. Rus je počeo sa breakom za 2:0, Kepfer je izjednačio na 3:3, ali to nije bilo dovoljno. Medvedev je ubrzao i slavio uz još dva breaka.

U narednom kolu će igrati protiv Miomira Kecmanovića koji je bio bolji od Tiaga Monteira.