Izbornik rukometne reprezentacije Srbije Boris Rojević reagirao je nakon utakmice kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2026.
Nakon trijumfa protiv Latvije, naša selekcija je jučer ispustila pobjedu protiv Italije. Iako je u finalu imala dva gola. Dopuštena je serija suparnika od 3:0.
–Mislim da nismo zaslužili izgubiti današnju utakmicu. Posljednjih deset godina slično se događa i reprezentaciji Srbije, samo da gubi s bodom razlike. Stvarno ne znam zašto je to tako, kao da nas neki zlobnik prati. Bili smo bolja momčad 55 minuta, držali smo vodstvo. Možda nam je nedostajalo iskustvo braniča. Većinu utakmice nosili su bekovi 2002, 2003, 2000 godina. Kad nam je trebala mirnoća u samoj završnici, promašili smo tri zicera. Teško je reći nešto pametno, ali u dvoboju s Italijom prednost od jednog pogotka nije naodmet. Tvrdim da je kvaliteta na našoj strani, ali osjećam se krivim što su bodovi ostali u Italijirekao je Rojević.
Srbija kvalifikacije nastavlja u ožujku. Potom slijedi dvoboj sa Španjolskom.
Fotografija: Talijanski rukometni savez / Luigi Canu
