Radi popularizacije odbojke, Srbija je domaćin EP-a

07/11/2023

odbojkaši Srbije imali su različite uspjehe tijekom ljeta.

Orlovi su zaustavljeni u četvrtfinalu EP-a, a naše su dame poražene u finalu.

U Srbiji se polako planira budućnost ovog sporta, a naša će zemlja biti domaćin još jednog Europskog prvenstva. Naime, zajedno s Grčkom iduće godine organizirat ćemo natjecanje za igrače do 20 godina (2005. i mlađi), najavili su iz odbojkaškog saveza Srbije.

Planirano je od 26. kolovoza do 7. rujna, a mjesta će biti naknadno objavljena. Igrat će se dvoboj u dvije skupine s po osam momčadi, a dvije najbolje plasirat će se u polufinale. Finalisti će se kvalificirati za Svjetsko juniorsko prvenstvo 2025. godine.

www.sportskacentrala.com