Španjolski tenisač Rafael Nadal nije igrao od Australian Opena, gdje je zbog ozljede završio u drugom kolu.
Od tada nije igrao, a propustio je i cijelu sezonu na zemljanoj podlozi, zaključno s Mastersom u Rimu, koji je priprema za Roland Garros, gdje je apsolutni kralj.
No, sve ljubitelje tenisa zabrinuo je topola Bik s Majorke kada je napustio trening zbog ozljede, a još se ne zna radi li se o istoj ili novoj.
Ipak, španjolski “As” tvrdi da će Nadal braniti naslov na Roland Garrosu.
Ovom prilikom svoje mišljenje dao je i Novak Đoković.
– To neće ništa promijeniti u mojim pripremama. Pokušat ću igrati najbolje što mogu. Naravno, teniski svijet i Roland Garros bit će pogođeni ako Rafa izostane s turnira, prvenstveno zbog povijesti događaja i svega što je tamo postigao u karijeri. Volio bih ga vidjeti tamo, najviše zbog same konkurencije, najbolje je imati najjače igrače na svijetu, tako da je izazov najveći mogućirekao je Novak.
www.sportskacentrala.com
