PREMIER LIGA: De Bruyneova četiri gola vode City do naslova, Chelsea uvjerljiv (VIDEO)

nogometaši Manchester Cityja ostvarili su uvjerljivu pobjedu na gostovanju Wolverhamptonu u 33. kolu Premier lige pobijedivši rezultatom 5-1.

Prva četiri pogotka za goste postigao je nevjerojatni Kevin de Bruyne koji je zatresao mrežu u 7., 16., 24. i 60. minuti.

Njegov sunarodnjak Leander Dendoker izjednačio je domaće u 11. minuti, no nada domaćina nije dugo trajala.

Konačan rezultat postavio je Ryan Sterling u 84. minuti.

City tako ostaje u vodstvu dva kola prije kraja s tri boda prednosti u odnosu na Liverpool.

Uvjerljiv je bio i Chelsea koji se probudio nakon kiksa na Stamford Bridgeu i remija s Wolverhamptonom u prošlom kolu, istog dana kada ih je preuzeo novi vlasnik.

Lako su odnijeli pobjedu Leedsa od 3-0 protiv istoimene momčadi.

Poveli su već u 4. minuti golom Masona Mounta, nakon asistencije Jamesa Rodrigueza, što je bio jedini pogodak u prvom dijelu utakmice.

Strijelac prvog pogotka upisao je i asistenciju u 55. minuti, kada je egzekutor bio Kristijan Pulišić koji je udvostručio prednost.

Konačan rezultat postavio je Romelu Lukaku u 83. minuti, nakon dodavanja Hakima Zijeha. Belgijcu je ovo treći pogodak u posljednja dva kola.

Modri ​​su treći na ljestvici s 4 boda više od Arsenala, koji će svoju utakmicu ovog kola igrati danas, u derbiju sjevernog Londona protiv ljutog rivala Tottenhama.

U ostale dvije utakmice današnjeg programa postignuti su sljedeći rezultati.

Leicester – Norwich 3:0

Watford – Everton 0-0