Predsjednica Upravnog odbora RSS podnijela ostavku uslijed pritisaka Partizana

17/07/2024

Novi šokovi u srpskom rukometu.

Predsjednik Upravnog odbora Rukometnog saveza Srbije podnio je ostavku na to mjesto. Razlog je što više nije mogla izdržati pritisak rukometnog kluba Partizan

Tim povodom oglasila se priopćenjem koje prenosimo u cijelosti.

Poštovana,

23.12.2020. gosp. Imenovan sam za predsjednika Upravnog odbora Rukometnog saveza Srbije. Dolaskom na to mjesto zatekla sam kaotičnu situaciju, lošu organizaciju ureda RSS-a, dugogodišnji nerad u mlađim selekcijama, višegodišnja i višemjesečna dugovanja prema izborniku, igračima i poslovnim suradnicima.

Uz financijsku pomoć tadašnjeg predsjednika Republike Srbije gospodina Aleksandra Vučića uspjeli smo vratiti dugove, pokrenuti rad u mlađim selekcijama, pomoći regionalnim savezima, ligama, strukovnim udrugama, platiti daljnje školovanje 130 trenera za rad. djeca do 16 godina te u potpunosti financiran nastup za svih 7 klubova u europskim natjecanjima. Donirali smo opremu svim klubovima koji su se javili za pomoć koliko smo mogli.

Mlađe selekcije u ženskom uzrastu zatekli smo u B ligi i već u prvoj godini uspjeli smo se s djevojčicama 2004. godište vratiti u A ligu. Kadetkinje 2006. godište prošle su godine zauzele 6. mjesto u EP A divizije i tim plasmanom osigurale nastup na SP-u, prvi put nakon 16 godina, koje će se u kolovozu održati u Kini. Također, tim su plasmanom sljedećoj generaciji 2008. osigurali izravno sudjelovanje u EP A diviziji bez kvalifikacija.

Puno veći potencijal vidljiv je u muškoj dobi. Juniori 2002. godišta prije dvije godine osvojili su treće mjesto na EP-u, a prošle godine 4. mjesto na SP-u. Iz te generacije dobili smo Miloša Kosa, Stefana Dodića, Luku Rogana, Mateju Dodića, Nikolu Zečevića. Uz tu generaciju krenulo se s radom s generacijama 2004., 2006. i 2008. godište. U svakoj od ovih generacija postoji nekoliko izvanrednih potencijala. S B reprezentacijama u muškoj i ženskoj konkurenciji

kategoriji osvojili smo brončane medalje na prošlim Mediteranskim igrama.

Ove tri i pol godine trudio sam se da naše prvenstvo bude regularno, bez pritiska na suce i službene osobe. Svi klubovi su imali apsolutno isti tretman i samo su svojom kvalitetom izborili mjesta na završnim tablicama. Ljudi su to prepoznali i publika se ponovno počela vraćati u rukometne dvorane.

Je li ovo dovoljno? Je li moglo više i bolje? Bez lažne skromnosti, smatram da je ovo u tri i pol godine izniman potez u rukometu.

U obnašanju funkcije predsjednika Upravnog odbora RSS-a čvrsto sam se držao principijelnosti i nepristranosti. Nekome to nije odgovaralo, a zadnjih mjesec dana došlo je do opstrukcije od određene skupine ljudi vezanih uz jedan klub (Partizan).

Na jučerašnjoj elektronskoj sjednici Skupštine RSS-a jasno se vidio njihov utjecaj, au sve sam bio upoznat jer su me zvali iz brojnih klubova i pravdali se da moraju.

Ne krivim nikoga. Moja prednost je što sam živio ZA a ne OD rukometa.

Zbog svih događaja podnosim NEOPOZIVU OSTAVKU na mjesto predsjednika Upravnog odbora Rukometnog saveza Srbije.

Zahvaljujem svim kolegama i članovima Uprave na bezuvjetnoj podršci i pomoći. Hvala predsjedniku Skupštine RSS g. Bukviću na iskrenoj i kvalitetnoj suradnji. Hvala svim zaposlenicima RSS-a. Također bih se zahvalio svim izbornicima, njihovim stručnim stožerima, reprezentativcima. Zahvalan sam i svim klubovima i nadam se da su na kraju shvatili ili da će uskoro shvatiti moju dobronamjernost i pošten odnos prema svima.

Rukometu želim sve najbolje i puno uspjeha, iako je u njemu malo onih koji daju sebe bezuvjetno i bez ikakve osobne koristi.

Postoje drugi, puno važniji prioriteti u životu. Prijatelje ne prodajem, savjest mi je čista i mirno ću spavati i samo sa strane gledati rukomet.

SRETNO TI!

MILENA DELIĆ rođ

Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )