Nogometaši Partizana Superligu Srbije završili su na drugom mjestu. Kao drugoplasirana momčad Srbije imat će priliku izboriti se za grupnu fazu Europske lige, a crno-bijele čeka težak posao.
Da je Rangers osvojio Europsku ligu, Partizan bi tek u posljednjem kolu igrao kao pobjednik, pa tako borba za Europsku ligu kreće od trećeg kola u kojem će sudjelovati samo četiri kluba.
Jedini siguran mogući rival crno-bijelima je Slovačka, klub koji je osvojio češki kup. A, preostala dva bit će poražena u kvalifikacijama za Ligu prvaka u kojoj će kao nositelji igrati Dinamo Kijev i Midtjylland, a drugoplasirani Cipar će biti nenosioci Fenerbahčea, koji je uoči posljednjeg kola APOEL.
Prođe li izabranici Aleksandra Stanojevića u 4. kolo kvalifikacija, osigurat će plasman u grupnu fazu Lige konferencija, a mogući protivnici u ždrijebu za Europsku ligu bit će Gent, Hearts, Dnjepar, Austrija Beč i pobjednik Kupa Turske.Silkeborg ili Odense, te predstavnik Cipra.
www.sportskacentrala.com
