Posljednje kolo grupne faze Lige prvaka, Novi Beograd, pravi uvertiru pred finale domaćeg prvenstva

09/05/2022

Vaterpolisti Novog Beograda u posljednjem kolu skupine A Lige prvaka u srijedu od 20.30 sati gostuju ekipi Radničkog u Kragujevcu. Bit će to njihov sedmi meč ove sezone, a uspješniji su Novobeograđani koji su upisali četiri pobjede.

U Kragujevac idemo bez ikakvih kalkulacija sa željom da nadigramo velikog protivnikakaže pomoćni trener Novog Beograda Đorđe Filipović i dodaje:

Želimo zabilježiti pobjedu pa ćemo vidjeti koju ćemo poziciju završiti prije Final Eighta kojemu smo domaćini, a o ostalim rezultatima ovisit će naš konačni plasman u skupini. U utakmicu ulazimo maksimalno angažirano, a ovaj će dvoboj na neki način biti uvertira za finalnu seriju domaćeg doigravanja koja počinje idući tjedan. Moram pohvaliti sve dečke koji su prethodnih dana odlično trenirali i nadam se da ćemo sav taj trud pretvoriti u željeni rezultat.naveo je Filipović.

Nakon dužeg izbivanja zbog slomljenog nosa, u momčad se vraća Angelos Vlahopoulos, pa će Novobeograđani u ovom dvoboju biti u kompletnom sastavu. Kapetan momčadi Dušan Mandić očekuje tešku utakmicu, ali je uvjeren u dobar rezultat.

Ova utakmica nam je vrlo važna ne samo zbog konačnog plasmana u našoj skupini u Ligi prvaka, već i zbog nadolazećeg finala doigravanja Superlige Srbije, u kojem će nam Radnički također biti suparnik. Idemo u Kragujevac dati sve od sebe, bez ikakvih kalkulacija. Želimo pobjeđivati ​​u svakoj utakmici do kraja sezone i kroz ovu utakmicu i završnicu domaćeg prvenstva uspješno se pripremati za završni turnir Lige prvaka, rekao je Mandić.

Proslavljeni reprezentativac vjeruje da nakon šest odigranih utakmica ove sezone neće biti iznenađenja:

Ono što možemo očekivati ​​je da Radnički možda neće otkriti neke svoje taktičke zamisli koje se sigurno spremaju za finale domaćeg doigravanja jer im je to glavni fokus. Samo zbog toga možda igraju neku drugu igru, ali nas to ne zanima. Znamo kakva smo ekipa i idemo po njih. Puni smo samopouzdanja i stvarno vjerujem u ovu momčad. Također, vjerujem u osvajanje domaćeg prvenstva, a onda ćemo opušteniji ići na Final Eight Lige prvaka.zaključio je Mandić.

www.sportskacentrala.com