11.6 C
Sarajevo
Uto, 09, 22

Počela nova sezona Premijer lige BiH: Jović i Pantelić ukrasili debi golovima

Fudbaleri Posušja i Veleža podijelili su bodove u prvoj utakmici nove sezone Premijer lige odigravši na Mokrom docu 1:1.

Posušje je bolje ušlo u ovaj meč. Ferdo Milin je izveo ofanzivnu postavku na teren i već u drugoj minuti Dario Pavković prijeti šutem sa distance, Slaviša Bogdanović vrhovima prstiju izbacuje loptu u korner.

Nisu se radovali domaći u drugoj minuti, ali jesu u 18. minuti.  U akciji su dvojica novajlija Posušja, Jovan Vladimir Pavlović i Toni Jović. Pavlović je iz zadnje linije sjajnom dugom loptom uposlio svog sadašnjeg, ali i nekadašnjeg saigrača iz Krupe, spojio ga 1 na 1 sa Slavišom Bogdanovićem, a Jović koristi lošu reakciju Ikića i Pavića, izlazi sam na golmana i pogađa lako za 1:0.

Posušje je gospodarilo terenom u prvom poluvremenu, bili su dosta više u posjedu lopte i na protivničkoj polovini, ali konkretnijih prilika nije bilo.

Finiš prvog dijela pripada Rođenima. Sve je krenulo od greške golmana domaćih Luke Kukića, koju ne koriste izabranici Amara Osima, a onda i najbolja šansa za Rođene. Antonio Pavić je lijepo ubacio, ali Nermin Haskić ne uspjeva pogoditi. Sjajno je paradom njegov šut zaustavio Kukić.

Velež do izjednačenja dolazi u 68. minuti. Rezervista Đorđe Pantelić na centaršut Antonija Pavića sjajno otvara stopalo i na svom debiju za Rođene u zvaničnim utakmicama pogađa za 1:1. Pantelić je svega pet minuta ranije ušao u igru zajedno sa Zajmovićem umjesto Anđušića i Halilovića.

Moglo je Posušje samo par minuta poslije tog gola da vrati vodstvo u svoju korist. Alen Dejanović je izgubio loptu kod aut linije u opasnoj zoni, a Slobodan Milanović sjajno šutirao u kontra ugao, no Slaviša Bogdanović lijepom paradom izbija tu loptu u korner.

Mogao je i Velež do potpunog preokreta u 87. minuti utakmice, što bi im vjerovatno bilo i dovoljno za pobjedu. Samir Radovac je prihvatio jednu loptu, utrčao pored odbrane Posušja i onda topovski šutirao, ali lopta pogađa prečku već savladanog Kukića. To je i bila posljednja prilika na utakmici, pa su Posušje i Velež na premijeri podijelili po bod.

Milanović o izborima u BiH: Šta sam trebao napraviti u Madridu? Bacit’ bombu k’o Boško Buha?