U prvom kolu Wimbledona grčki tenisač Stefanos Tsitsipas plasirao se u drugo kolo turnira nakon pobjede nad Dominicom Thiemom rezultatom 3:2 (3:6, 7:6 (1), 6:2, 6:7). (5), 7:6 (8).
Sada će za protivnika imati bivšeg broja jedan, Britanca Andyja Murraya
– Bilo je dosta stresno. Ne znam koliko dugo smo igrali… Činilo se kao vječnost. Slično je bilo i u Madridu. Dominic je tip igrača koji je spreman izvući najbolje iz tebe. Čestitam mu na današnjoj utakmici. Nije bilo dobro u drugom dijelu utakmice, padala je kiša, izašli smo drugi dan, mislim da smo ponudili pravu predstavu i svi ste zadovoljni prikazanim. Dominiku želim sve najbolje, težak je protivnik, rekao je Tsitsipas.
O utakmici drugog kola s Marijem rekao je:
– Očekujem da nitko neće navijati za mene! Nije mi to prvi teniski rodeo. Podijelit ću nešto s vama, gledao sam njegov put do prve titule ovdje, ne mogu zamisliti kroz što je prošao, pogotovo u prvoj utakmici. Kad je osvojio kup, i sam sam osjetio nešto posebno. Jako ga poštujem. Težak protivnik, taj veliki stadion mu je kao dnevna soba. U svakom slučaju, nikad nisam došao do kraja da bih igrao na središnjem terenu. Radujem se tom duelu, rekao je Tsitsipas.
www.sportskacentrala.com
