Da nije bilo vladinih mjera, eurosuper bi bio skuplji kunu i 26 lipa, dizel skoro dvije kune, vidjet ćemo – s obzirom na okolnosti – može li se tu još nešto učiniti jer zadnje dvij tri sedmice bilježimo kontinuirani rast cijena – rekao je Plenković nakon sjednice Predsjedništva i Nacionalnog vijeća HDZ-a.
Najavio je također da će se ovaj četvrtak na vladi naći rebalans budžeta kojim će se uzeti u obzir energetsku krizu, zahtjeve sindikata i rashode koji se tiču zdravstva.
Upitan o pozivu predsjednika RH Zorana Milanovića za sjednicu Vijeća za nacionalnu sigurnost, kazao je da će odgovoriti kad procijeni da je vrijeme.
Plenković je izrazio zadovoljstvo rejtingom svoje stranke. “U šestoj godini mandata imamo uvjerljivu potporu, to je jako dobro”, istaknuo je.
hayat.ba
