back to top

Partizan je slomio Kragujevac u petom setu!

U prvoj utakmici polufinala doigravanja Superlige, odbojkaši Partizana su ostvarili pobjedu. Aktuelni prvaci Srbije su u Kragujevcu pobijedili Radnički doo rezultatom 3:2, setovima 26:24, 18:25, 25:15, 18:25 i 15:8.

Bojan Janićevi igrači su se morali potruditi kako bi izborili važnu pobjedu i nastavili svoj put ka odbrani titule protiv jakog protivnika.

Blokovi Bjelice su odveli Partizan u vođstvo na početku prve polufinalne utakmice, uz doprinos Luke Tadića. Iako je Radnički uspio smanjiti zaostatak, ekipa Bojana Janića je izdržala pritisak i osvojila meč. Na kraju uzbuđujuće završnice, Partizan je pobijedio 26:24.

U drugom setu, Partizan je ponovio dobru igru i poveo 11:6, ali je Radnički uspio preokrenuti rezultat i doći do izjednačenja.

U trećem setu, Partizan je brzo stekao prednost i sačuvao je do kraja, osvojivši set 25:15.

U četvrtom setu, Radnički je ponovo stigao do izjednačenja, pobjedivši 25:18.

U petom odlučujućem setu, Partizan je dominirao i zasluženo slavio sa 15:8, predvođen Milijom Mrdakom sa 22 poena.

Revanš utakmica je zakazana za 8. april, a eventualni treći meč za 11. april.

Izvor: Javno.ba )