OVOG OVDJE JE UBIO NAJBOLJI DRUG, NJU JE SILOVAO LIK: MLADIĆ UOČI NESTANKA KOMENTARISAO SMRT MLADIH LJUDI, RIJEČI LEDE KRV

21/04/2023

On je 15. aprila neprimjetno izašao iz kuće, a porodica sumnja da je mladić izvršio samoubistvo skokom u Savu.

Aleksandar je na snimku, koji je redakciji “Blica” poslala njegova porodica, vidno uznemiren i bijesan, te sve priča kroz suze. Ono što budi jezu, jeste dio na kojem nestali mladić komentariše smrti mladih ljudi, malo preij svog nestanka. Na ekranu njegovog laptopa, poređane su slike četiri mladića i Tijane Jurić. Aleksandar je krenuo redom da komentariše i objašnjava kako su se ovi životi ugasili.

– Bio je tri mjeseca na respiratoru i umro.. Ovaj ovdje drugi, njega je ubio najbolji drug je****, zbog djevojke. Smiješno. Ovaj treći imao je bolest u osnovnoj školi, tumor na mozgu. Četvrtog je udario narkoman, 170 na sat sa BMW-om. A ovu petu je silovao lik. I onda mi neko kaže, jao imaš 18 godina, ne znaš ništa – govori Aleksandar na snimku.

Kako je ispričala Biljana, majka nestalog mladića, Aleksandar je često igrao igrice i strimovao.

– Često je igrao igrice i strimovao, ali je bio i vrlo društveno dijete. Saznala sam da je tog dana kada je nestao pisao na internetu da se ‘hrabri ljudi ne plaše smrti’. Onda je tokom strimovanja, kako su rekla djeca sa kojima je bio na toj online vezi, počeo da plače i rekao im u mikrofon da ‘ne može više da izdrži ovakav život’ i isključio se – rekla je suznim glasom Biljana.

Međutim, drugari sa interneta nisu jedini kojima je Aleksandar tog dana govorio o smrti. Nakon svađe sa djevojkom, koja je navodno iz Ciriha, navodno je poručio da će se ubiti.

hayat.ba