Osnivač Alegro benda dobio Slađu na sudu, pa otkrio pravu istinu o Aleksandri Radović i trenucima kada je u bolničkoj postelji čekao kraj!

10/04/2026

Sveta Alegro, osnivač i idejni tvorac “Alegro benda”, vratio se na scenu sa novim albumom i tom prilikom potpuno iskreno progovorio o najburnijim trenucima iz svog privatnog i profesionalnog života. Otkrio što se zaista dogodilo sa Slađom Alegro i sudom.

Kada je došlo do prekida suradnje sa Slađom, cijeli slučaj je završio na sudu. Sveta ističe da je nekadašnja suradnja bila odlična, ali je bez ustezanja objasnio konačni epilog spora.

-Ma naša suradnja je bila odlična. Alegro bend je bio institucija u to vrijeme. Sve te pjesme su mojih ruku djelo, moja ideja i moje sve. Ona je jedan super vokal i to je bila dobra siradnja sve dok se nije dogodilo to što se deogodilo, i završili smo – rekao je on za Blic.

Na pitanje o sudskom sporu i oduzimanju prava na ime benda, Sveta je precizirao:

-Tužba je išla na sve strane, cijeli bend se okrenuo i napravio to što je napravio. Došli smo do kraja, to znači da sam ja vlasnik žiga, vlasnik Alegro benda, vlasnik pjesama. Pravo je na mojoj strani i idemo dalje.

Danas, kako kaže, više nemaju nikakav kontakt.

-Jednostavno smo se razišli svatko na svoju stranu. Vrlo bezvezna priča se završila epilogom koji se na sudu rješava vrlo elegantno. Prošao je dug period i bilo je svašta tu, puno izjava i raznoraznih stvari.

Godinama se špekuliralo da pop zvijezda Aleksandra Radović nije željela biti u bendu jer nije htjela pjevati narodnjake. Sveta je konačno stao na put tim glasinama i objasnio što se zaista dogodilo.

-Aleksandra je u to vrijeme bila naša prijateljica, postojao je prijedlog nekakve suradnje, ali ona je uvijek imala svoj put. Da Djelomice je istina da žena nije bila u tom svijetu, ali daleko je to od priče da nije htjela biti dio Alegro benda. Nismo u tom momentu uspjeli napraviti priču jer jednostavno nije bilo vrijeme za tako nešto – otkriva on.

Najpotresniji trenutak u Svetinom životu bio je vezan za stravičnu prometno nesreću iz 2001. godine na pješačkom prijelazu, kada je od siline udarca letio 15 metara. Ipak, zdravstveni problemi su se vratili godinama kasnije, a u najtežem momentu u bolnici, nastala je njegova pjesma “Hoću noći da se napijem”.

-U trenutku teške situacije kad sam mislio da ću otići nastala je pjesma. Jako emotivno je nastala na parčetu papira, odnosno nekoj salveti, izletjela je odmah i to je bila poruka – rekao je pevač.

Ova poruka, kako ističe, posvećena je svim ljudima koji misle da su se našli u beznadežnoj situaciji. Borba i oporavak trajali su godinama, ali ga nisu slomili – ostao je posvećen muzici u kojoj je uvijek pronalazio spas.

S.M/Blic

Osnivač Alegro benda dobio Slađu na sudu, pa otkrio pravu istinu o Aleksandri Radović i trenucima kada je u bolničkoj postelji čekao kraj! Express.

express.ba