Odbojkašice poražene od Brazila nakon tiebreaka u vrlo zanimljivoj utakmici

16/06/2023

odbojkašice su u drugom kolu drugog turnira Lige nacija poražene od domaćina Brazila sa 3-2, po setovima 23:25, 25:22, 21:25, 25:12 i 15:11.

Dva puta su srpski odbojkaši sjajnom igrom poveli, ali su Brazilci uvijek imali odgovor. Posebno je brutalan bio onaj u četvrtom setu, kada se činilo da igraju opuštenije, iako su bili u minusu i jedan set nakon izgubljenog.

Tada su našim djevojkama prepustile samo 12 poena, a to se kao da se odrazilo i na tiebreak, gdje su se naše cure kasno probudile i na kraju nisu iskoristile svoje prilike.

U pobjedi Brazila najefikasnija je bila Taisha Menezes s 18 poena, dok je dva manje ubacio Nascimento Kissi.

U srpskoj ekipi Aleksandra Uzelac ubacila je 17 poena, Sara Lozo i Jovana Stevanović po 13, a poen manje Maja Aleksić. Upravo je ulaskom Sare Lozo i Bianke Bushe igra Srbije dobila na kvaliteti, ali nije bilo snage za konačnu pobjedu nad domaćinom.

Obje ekipe bile su znatno oslabljene. Brazil je ostao bez Ane Kristine – Gabi Guimaraes, a Srbija je ostala bez Tijane Bošković i Maje Ognjenović, dok najbolji dizač Svjetskog prvenstva Bojan Drča ne nastupa ni na ovom turniru.

www.sportskacentrala.com