Jedan muškarac je u Indoneziji uhapšen nakon što je prodao svoju 11-mjesečnu bebu na Facebooku za 900 eura. Otac je novac od prodaje namjeravao iskoristiti za svoju ovisnost o internet klađenju, objavio je Daily Mail.
RA, 36, je uhapšen nakon što je njegova supruga došla kući i primijetila da je dijete nestalo. Prema lokalnoj policiji u Tangerangu, majka djeteta je pritisla muškarca da otkrije gdje je beba, nakon čega su zajedno otišli u stanicu gdje je otac priznao prodaju, prenosi Hayat.
Kupci, identificirani kao HK i MO, se trenutno istražuju zbog učešća u trgovini ljudima, krivičnog djela za koje je u Indoneziji predviđena kazna do 15 godina zatvora i novčana kazna od 34.942 eura.
Muškarac je priznao da je vidio kupce na društvenoj mreži koji su tražili dijete te je organizirao prodaju. Izjavio je policiji da je to uradio zbog finansijskih problema, ali je sav zarađeni novac potrošio na kocku.
Indonezijsko Povjerenstvo za zaštitu djece osudilo je ovaj užasan incident, optužujući muškarca za “kršenje osnovnih ljudskih prava”.
(24sata.info)
Ovaj članak je prenesen sa 24sata.ba.
Izvor: ( 24sata.info / Javno.ba )
