

Nogometaš Partizana Ricardo Gomes jučer je postao najbolji strijelac Superlige Srbije u jednoj sezoni.
Pogotkom u pobjedi protiv Vojvodine prestigao je dvojicu igrača, koji su na kontu imali 25 golova.
To su: Aleksandar Pešić (Crvena zvezda, 2017./2018.), i Milan Makarić (Radnik Surdulica, 2020./2021.).
Također, reprezentativac Zelenortskih otoka lovi rekord po broju golova u svim natjecanjima, jedan od igrača Partizana.
Sada je samo jedan gol manje od Kežmana koji je u sezoni 1999./2000. imao 27 golova.
Na prvom mjestu je bivši trener crno-bijelih Savo Milošević. U sezoni 1994/1995 postigao je 30 golova u svim natjecanjima.
Partizanu su do kraja sezone ostale još tri utakmice, a najviše 4, ako se plasira u finale Kupa.
Gomez je dosad u 49 utakmica za Partizan ove sezone imao 33 gola i 8 asistencija.
Foto: FK Partizan / Miroslav Todorović
www.sportskacentrala.com
