Kvaliteta ženskog tenisa u posljednje je vrijeme znatno porasla, ali bi sigurno bila na još višoj razini da je u konkurenciji i Rumunjka Simona Halep.
Međutim, bivši prvi tenisač svijeta i dvostruki Grand Slam prvak suspendiran je zbog dopinga nakon prošlog US Opena.
U međuvremenu je uvjeravala da nije kriva i da se sprema vratiti na teren, no sada su stigle nove loše vijesti.
Halep je ponovno optužena za doping, što je utvrđeno drugim uzorkom, neovisno o onom zbog kojeg je već bila suspendirana. Bila je pozitivna na Roxadustat, koji potiče stvaranje crvenih krvnih stanica u tijelu, a inače je lijek protiv anemije.
www.sportskacentrala.com
