back to top

NOVI BEOGRADSKI PRVAK SRBIJE: Radnički pao s trona nakon pet!

Vaterpolisti Radničkog nisu uspjeli obraniti naslov prvaka Srbije, jer su u drugom susretu finalne serije doigravanja, ovog puta na svom bazenu, nakon pet poena (17:15), nakon velike drame poraženi od Novobeograđana. i remi u zadnjim sekundama regularnog dijela sezone (14:14).

Nošeni velikom podrškom, koja je bila gromoglasna od samog početka, kragujevački vaterpolisti odigrali su potpuno drugačiju utakmicu u odnosu na prvi dvoboj u Beogradu. Poboljšali su igru, prvenstveno u obrani, te pokazali da mogu u potpunosti parirati favoriziranom protivniku sastavljenom od velikog broja reprezentativaca.

Momčad Uroša Stevanovića vodila je od samog početka, a u drugoj četvrtini stigla je do dva pogotka prednosti koju su zadržali do poluvremena – 6:4.

Radnički je nastavio u visokom ritmu i u drugom poluvremenu, pa je sredinom treće četvrtine golovima Miličića i Lukića stigao na “plus tri” (8:5), ali su gosti dobili dva napada s igračem više i vratio se na gol iza leđa. Samo 14 sekundi prije ulaska u posljednju dionicu Lukić je vratio Radnički na dva pogotka prednosti, no onda su Kragujevčani nakon odbitka primili pogodak uz zvuk sirene i u odlučujuću dionicu ušli samo golom “viška”.

Činilo se da je to dalo krila gostima, koji su golovima Drašovića i Mandića odmah donijeli preokret i prvo vodstvo svojoj momčadi (10:9.

Majstorstvom u svom stilu Ćuk je odmah poravnao rezultat, a to je učinio i u sljedećem napadu, nakon novog pogotka Mandića (11:11). Novi Beograd je potom dobio napad s još dva igrača i realizirao ga preko Jakšića, no novo izjednačenje donio je Filip Janković (12:12).

Tri minute prije kraja Novobeograđani su imali malu sreću da je iz bloka postigao pogodak Jakšića, no mladi novi reprezentativac iz redova Radničkog Luka Pljevančić nastavio je dramu – 13:13. Tri sekunde prije kraja Novobeograđani su preko Vučinića realizirali igrača više, ali tu nije bio kraj uzbuđenjima.

Najprije je Radulović izborio korner udarcem s centra, a onda samo sekundu prije kraja lukavo proigrao Stefana Brankovića na drugoj stativi za erupciju oduševljenja u kragujevačkom parku – 14:14.

Uslijedila je penal serija koju su Kragujevčani odradili loše. Novi Beograd je vodio s 3:0, nakon golova Strahinje Rašovića, Mandića i Drašovića te promašaja Ukropine i Jankovića. Branković je tada jedini zabio za domaće, Gogov je uzvratio dramu promašajem (3:1), ali sve je bilo gotovo kada je Josip Vrlić promašio gol.

Najučinkovitiji u momčadi Radničkog bili su Filip Janković i Nikola Lukić s po tri pogotka, dok je dva zabio Miloš Ćuk, te Strahinja Rašović, Mandić, Jakšić, Vlahopoulos i Drašović na drugoj strani.

Kragujevčanima je ostala utjeha u Kupu Srbije koji su osvojili svladavši u finalu Novi Beograd.

Radnički – Novi Beograd 15:17 (2:1, 4:3, 3:4, 5:6, 1:3)

KRAGUJEVAC – Bazen SPD “Radnički”. suci: Stanojević i Virijijević. Peterci: 0: 1 S. Rašović, 0: ​​2 Mandić, 0: ​​3 Drašović, 1: 3 Branković.

RADNICI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević, Janković 3, Ćuk 2, Krug, Ukropina, Pljevančić 1, Toholj 1, Miličić 1, Lukić 3, Vrlić 1, Todorovski, Radulović 1. Trener: Uroš Stevanović.

NOVI BEOGRAD: G. Pijetlović, S. Rašović 2, Mandić 2, Martinović, Vučinić 1, D. Pijetlović, Gogov 1, Jakšić 2, Perković, Vlahopoulos 2, Drašović 2, V. Rašović 1, Fernandez, Šušiašvili 1. Trener: Igor Milanović.