12 C
Sarajevo
Pon, 09, 22

Novak počinje protiv Rusa u Rimu

Ruski tenisač Aslan Karačev bit će prvi protivnik Novaku Đokoviću na masters turniru u Rimu, nakon što je bio slobodan u prvom kolu.

Rus, 34. tenisač seta, slavio je nakon preokreta od 2-1 protiv Južnoafrikanca Lloyda Harrisa, u tiebreaku trećeg seta, koji je dobio 9-7.

Prethodno je Harris poveo pobjedom u prvom setu 6-3, uz brejk u šestom gemu, dok je Karacev uzvratio identičnim rezultatom u drugom, zbog čega mu je oduzet servis protivniku u 4. gemu, kada je poveo je 3-1.

Aslanu Karačevu ove godine ne ide, koji je do ovog turnira imao tri uzastopna poraza, a do sada se Novak s njim susreo dva puta, a oba su meča odigrana prošle godine.

Đoković je slavio na Australian Openu, a Karačev šokirao najboljeg svjetskog tenisača na prvom Serbian Openu, budući da su prošle godine, zbog pandemije, u Beogradu odigrana dva turnira.