Novak Đoković plasirao se u treće kolo Wimbledona nakon što je svladao Jordana Thompsona iz Australije 3:0.
U četvrtak ga čeka bolji iz dvoboja Tomas Martin Etcheverry – Stan Wawrinka. Nakon utakmice na konferenciji za novinare govorio je o Wawrinki, kao da će proći, iako se ne smatra pretjeranim favoritom.
– Pobijedio me na dva Grand Slama. Volim Stena, sjajna osoba, inspirativna. Ima skoro 40 godina i postaje snažan. On stvara još više teniske povijesti. Ima olimpijsko zlato, tri osvojena veleslalomata, Davis Cup. Upisuje povijest tenisa. Ima jedan od najljepših bekhenda, snažan je. Dugo se nismo sreli. Bit će to dvoboj veterana, rekao je Đoković.
Potom je bio nešto detaljniji o svojoj pripremi i ponašanju na terenu.
– Svi prolazimo različita putovanja, svi upoznajemo unutarnji i vanjski svijet. Nekome se to dogodi prije, nekome kasnije, osjećam glad za znanjem, iskustvima, život je veliko putovanje, može puno ponuditi ako je čovjek otvoren. Puno sam toga prošao u ovih 36 godina i jako sam zahvalan na svemu što sam doživio, pa i na lošim iskustvima. Kad se osjećaš potišteno, možeš biti bolji i jači, iskoristio sam te lekcije da postanem bolja verzija sebe. To je stalna evolucija, taj način razmišljanja me doveo tu gdje jesam, da nikada ne želim prestati rasti, učiti, pokušavati razumjeti, nove detalje bilo da se radi o mojoj prehrani, igranju, oporavku… Može mi trebati mali korak dalje, mladi dečki koji žele biti u vrhu to rade, tako da svatko ima svoj put. Bitno je nastaviti, nema stagnacije, da bude kao lani. Morate biti otvoreni za sva iskustva.
www.sportskacentrala.com
