Najbolji tenisač svijeta Novak Đoković poražen je u polufinalu Masters turnira u Madridu nakon preokreta od 19-godišnjeg Carlosa Alcaraza sa 2-1 (6:7 7:5 7:6).
Novak je odmah pohvalio mladog tenisača.
– Moram čestitati Alcarazu. Ostao je hladan i dobro je izdržao pritisak. Za momka njegovih godina pokazao je impresivnu hrabrost i zrelost. Danas je zasluženo pobijediozaključio je Novak.
Ipak, žali zbog propuštenih prilika.
– Imao sam puno prilika koje nisam iskoristio u ovoj fantastičnoj utakmici. Stvarno velika bitka. Uostalom, razočaran sam što nisam iskoristio svoje šanse u drugom setu. Imao sam puno break lopti u trećem setu. Ali nisam uspio materijalizirati sve što mi se otvoriloobjasnio je Đoković.
Bio je vrlo jasan u procjeni svoje igre.
– Definitivno sam igrao jako dobar tenis, najbolji ove godine. Kad me ovo razočaranje prođe, imat ću pozitivne stvari za razmišljanjerekao je najbolji tenisač svijeta.
Osvrnuo se i na udarce mladog Španjolca za kojeg je istaknuo da su neutralizirali njegovo najjače oružje.
– Dao sam mu puno lakih poena. Jako je teško nositi se s njegovim snažnim udarcima, nisam osjetio da je moj povratak utjecao. Servirao je s puno snage kako bi se kasnije mogao bolje postaviti. Jednostavno se nisam mogao nositi s nekim stvarimarekao je Đoković.
www.sportskacentrala.com
