Novak Đoković i definitivno neće igrati na US Openu, na što je bio primoran zbog pravila Sjedinjenih Američkih Država o vakcinaciji stranaca.
US Open je danas izdao saopštenje o statusu Đokovića.
“Novak Đoković se povukao neposredno prije žrijeba koji će biti izvršen danas. Prema procedurama, zvanična lista nosilaca nije određena do samog žrijeba, pa će u žrijeb biti uključen jedan sretni gubitnik iz kvalifikacija za US Open.
Novak je veliki šampion i žao nam je što neće moći učestvovati na ovogodišnjem turniru. Novak ne može ući u zemlju zbog federalne odluke o vakcinaciji osoba koje nisu iz Sjedinjenih Američkih Država. Nadamo se da će nam se Novak pridružiti naredne godine”, stoji u saopštenju US Opena, koje je potpisao direktor turnira Stacey Allaster.
Tenis/novak-dokovic-nece-igrati-us-open-evo-sta-su-porucili-celnici-turnira-787194″>sport1.oslobodjenje.ba
