Novak Đoković je eliminisan u trećem kolu US Opena, ali su njegov osvojeni olimpijski zlatni medalja u Parizu donijela radost i ponos ne samo njemu, već i njegovim navijačima.
Đoković je istakao da je zlato na Olimpijskim igrama u Parizu najveći uspjeh u svojoj karijeri, u kojoj je postavio mnoge rekorde, uključujući i rekord po broju Gren slem titula (24).
“Ima više razloga, prvi je predstavljanje Srbije, zatim i zato što je Olimpijada najvažniji sportski događaj koji se održava svake četiri godine, a isto tako i zbog turbulentne olimpijske karijere.
Na prvim igrama u Pekingu osvojio sam bronzu, imao sam priliku da se plasiram u finale protiv Nadala, ali na kraju sam osvojio bronzu. Gubio sam u polufinalu dva puta i to su bili najteži porazi u mojoj karijeri.
Takođe, zbog povrede i operacije dva mjeseca ranije, u finalu sam pobijedio rivala koji me je porazio na Wimbledonu prije toga.
Zato sam pao na koljena kada sam ušao u finale, ali sam znao da se neću zaustaviti na tome. Na tribinama su bila moja djeca, supruga, tim i saigrači iz drugih sportova iz Olimpijskog tima Srbije.
“Motivacije je bilo mnogo, najbliže emocije koje sam doživio su bile tog dana kada sam pobijedio Alkaraza, kada sam pao na koljena, osjećam se blagosloven što sam doživio mnogo uspjeha, ali ovo se izdvaja kao broj jedan”, otkrio je Đoković, prenosi Avaz.
Izvor: ( www.haber.ba / Javno.ba )
