Talijanski tenisač Fabio Fognini uspješno je prošao u treće kolo Wimbledona.
Nakon tri i pol sata igre, pobijedio je osmog nosioca Kaspera Ruda rezultatom 3:1.
Po setovima 6:4, 7:5, 6:7 (1), 6:3
U prvom setu, Fogniniju je bio dovoljan break u trećoj igri, iako je Rud prijetio pred kraj. U drugom setu situacija je bila neizvjesnija, ali Talijan je napravio ključni korak u 11. igri za vodstvo od 2:0. U trećem setu su viđena dva breaka, a Rud je uspio smanjiti na 2:1 nakon tajbrejka.
Fognini je u četvrtom setu napravio break u osmoj igri i poveo 5:3. Rud je imao priliku za break, ali Talijan je iskoristio treću meč loptu. U narednom kolu će se sastati sa sunarodnjakom Lorenzom Sonegom ili Španjolcem Robertom Bautiste Agutom.
Valja napomenuti da je ovo već drugo ispadanje visoko rangiranog nositelja, s obzirom da je eliminiran i šesti nosilac Andrey Rublyov.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )
