back to top

Neljudski uvjeti: Velež i Sloga odigrali vaterpolsku utakmicu

Nogometaši Veleža i Sloge danas su u Gabeli odigrali prvi meč 19. kola Premijer lige BiH, a konačan rezultat susreta koji je odigran na katastrofalnom terenu stadiona Perica Peco Pavlović glasio je 2:2.

U potpuno nehumanim uslovima za igru, na terenu na kojem se nogomet jednostavno ne može igrati, Velež je došao u vodstvo u devetoj minuti kada je Vehabović pogodio nakon centaršuta Anđušića i lijepo iz voleja poslao loptu u mrežu.Mogli su Rođeni samo tri minute nakon toga postići i drugi gol, ali Anđušić je šutiraop pored gola, nakon čega se na terenu nije niti igralo, niti dešavalo nešto vrijedno spomena.

I onda, kada mislite da ste vidjeli sve u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, na scenu je stupio sudija Antonio Bandić i svojom odlukom obesmislio i ono malo nogometa što je u Gabeli ostalo. Ako ga je uopšte prije toga i bilo.

Naime, igrala se 29. minuta kada je Sloga došla do poravnanja i to nakon pogotka koji je postigao Stevanović s distance.

Pogotku je prethodio očigledan prekršaj koji je napravio napadač Sloge i to nakon što je s leđa rukom gurnuo štopera Veleža, u potpunosti ga izbacio iz ravnoteže i oborio na pod, no to za sudiju Bandića nije bio prekršaj i bez ikakve dileme pokazao je na centar.

Igrači Veleža su s razlogom protestvovali, ali im to naravno nije donijelo ništa, pa se igra nastavila i s rezultatom 1:1 se otišlo na poluvrijeme.U drugom poluvremenu Velež je imao prvu šansu u 49. minuti, ali je Zvonić promašio šansu, nakon čega je u 70. minuti Haskić bio u situaciji jedan na jedan s golmanom, no i zbog lošeg terena, ali i nešto lošijeg udarca, golman Sloge mu je odbranio pokušaj.

U jeku napada domaćeg tima, Sloga dolazi do pogotka, preokreta i vodstva od 2:1. Jašarević je glavom pogodio nedugo nakon što je ušao u igru, da bi ubrzo nakon toga Velež je došao do poravnanja i to golom koji je postigao rezervista Zajmović.

Do kraja meča rezultat se nije promijenio i utakmica je završena rezultatom 2:2.

Rezultat i strijelci:

Velež – Sloga 2:2 (Vehabović 9′, Zajmović 85′ – Stevanović 29′, Jašarević 73′)

Objava Neljudski uvjeti: Velež i Sloga odigrali vaterpolsku utakmicu pojavila se prvi puta na Gol.ba.