Renomirani analitičar Ming-Chi Kuo tvrdi da će se prebacivanje na USB-C port sprovesti i na drugim Apple uređajima, a ne samo na iPhone modelima.
Prije nekoliko mjeseci, Evropska komisija je preporučila da bi punjenje preko kabla za sve uređaje trebalo da bude USB-C. To uključuje telefone, tablete, kamere, slušalice, prenosive zvučnike i ručne konzole, prenosi Verge.
Motivacija, koja stoji iza ovog poteza, je da se pomogne u smanjenju elektronskog otpada, jer će korisnici nastaviti da upotrebljavaju postojeće kablove za različite uređaje. Izgleda da se i Apple sprema za ovu promjenu.
Tokom prethodnih dana, pojavljivali su se izvještaji da će se iPhone prebaciti na USB-C punjenje od 2023. godine. Sada analitičar Ming-Chi Kuo tvrdi da će se prebacivanje na USB-C port sprovesti i na drugim Apple uređajima. To uključuje AirPods, Magic Keyboard, Magic Mouse, MagSafe Battery Pack i druge. Nije poznato da li se preporuka Evropske komisije odnosi na sve pomenute uređaje, ali izgleda da će se Apple prebaciti na USB-C punjenje u svakom slučaju.
Kuo ističe da će se prebacivanje na USB-C desiti u nekom periodu u budućnosti, ali nije tačno poznato da li će se to desiti baš tokom 2023. godine.
Analitičar je takođe odbacio ideju o iPhoneu bez portova, koji se puni bežično. On je rekao da MagSafe sistem još uvek nije dovoljno zreo za to, kao ni bežična tehnologija.
The post Ne prelazi samo iPhone na USB-C port appeared first on Noob.ba.
www.noob.ba
