Srpska tenisačica Olga Danilović nastavlja s dobrim rezultatima. Danas se plasirala u polufinale challengera u talijanskoj Gaibi, koji se igra na travi kao priprema za Wimbledon.
Danilović je bila bolja od Kineskinje Yue Jun, 109. tenisačice svijeta, sa 2-0, po setovima 6:4 i 7:6 (7:5).
U prvom setu bila su joj dovoljna dva breaka, jedan više od protivnice. Samo je oduzela servis u desetom gemu i povela 1-0.
Srpkinja je prva došla do breaka u drugom dijelu igre, povela 3:1, no Kineskinja je uzvratila breakom za 5:4, nakon čega su obje zadržale svoje servise, pa se otišlo u tiebreak gdje je u neizvjesna borba, naš je tenisač bio bolji.
Olga će se u polufinalu sastati s 1. nositeljicom i 66. igračicom svjetske ljestvice, Tatjanom Mariom iz Njemačke, koja je pobijedila iskusnu Belgijanku Janinu Wickmayer, trenutno 117. na svjetskoj ljestvici.
Ovim uspjehom Danilović je osigurala najbolji plasman u karijeri, jer bi od ponedjeljka trebala biti na 93. mjestu WTA liste. Trenutno je 101. igračica, a do sada je 96. mjesto bila najviša stepenica na koju je stala.
www.sportskacentrala.com
