NAKON ULAZKA U LŠ: Terzić i Mrkela se oglasili

28/08/2024

Zvezdaši će ove jeseni nastupiti u Ligi šampiona.

Crveno-bijeli su na Marakani eliminirali norveški tim Bodo Glimta pobjedom od 2:0, nakon poraza od 2:1 u gostima.

Generalni direktor Zvezdan Terzić dao je izjavu nakon utakmice.

Čestitam igračima, stručnom timu, saradnicima, navijačima i svim zaposlenicima Crvene zvezde na još jednom velikom uspjehu koji smo zajedno postigli. Marakana je još jednom pokazala snagu i podršku navijača. Veče na Marakani je bilo fantastično i vjerujem da će o tome dugo biti pričano. Mislim da svi zvezdaši mogu biti ponosni na klub u ovom trenutku. Ovo je također pobjeda za srpski Fudbal, raduje me što ćemo ponovno predstavljati našu zemlju u Ligi šampiona. Pokazali smo da pripadamo tamo, uspjeli smo preokrenuti rezultat i osvojiti plasman. Potvrđeno je ono što smo znali prilikom sastavljanja tima, da imamo sjajne igrače sa fantastičnim karakterom. Biti zvezda je lijepo svaki dan, ali večeras je bilo još posebnijerekao je.

Radost nije skrivao ni sportski direktor Mitar Mrkela.

Ponosan sam na plasman u grupnu fazu Lige šampiona, posebno jer Zvezda pripada eliti evropskog Fudbala. Večeras je ova ekipa pod vođstvom Vladana Milojevića pokazala svoju kvalitetu. Skupili smo tim sa karakterom, svi gledamo ka uspjehu Crvene zvezde. Želim da budemo konkurentni u Ligi šampiona, iako znam da smo klub sa najmanjim budžetom u grupi. Međutim, večeras je bilo jasno da je naša najveća prednost puna Marakana. Nigdje u Evropi nema ovakve atmosfere. Čestitam svima na postignutom uspjehu, nastavljamo raditi još jače– istakao je Mrkela.

Prije pauze zbog reprezentativnih utakmica, Zvezda će igrati protiv Radničkog 1923. 1. septembra.

Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )