MUŠKARAC U SARAJEVU LAŽNO SE PREDSTAVLJAO DA JE UPOSLENIK AMBASADE SAD-A: ZARADIO 5.000 KM, POLICIJA GA UHAPSILA

16/05/2022

Naime, on se sumnjiči se da je tokom 2022. godine, doveo u zabludu više osoba lažno se predstavljajući da je uposlenik Ambasade SAD-a u Sarajevu i da je osnivač američke firme “Academy” za koju traži uposlenike kojima je potrebna nostrifikacija diplome o stečenom zvanju u BiH.

Tako je od dvije osobe uzeo novac u iznosu od 5.000 KM, dok je treća odbila dati, nakon što joj je tražio 2.260 KM za fiktivno zaposlenje. Tužilaštvo KS vrši provjere za još deset osoba koje bi mogle biti oštećene u ovom slučaju. Osumnjičenom je nakon ispitivanja postupajući tužilac predložio određivanje pritvora Općinskom sudu u Sarajevu.

hayat.ba