Američki tenisač Brandon Nakashima (21) pobjednik je Next gen finalnog turnira u Milanu.
U finalu je svladao Čeha Jirija Lehečku (21) 3:0.
Ovdje se igra do četiri dobivene utakmice pa je rezultat bio 4:3 (5), 4:3 (6) i 4:2.
U prvom setu Čehinja je propustila velikih 3:1 i break priliku na početku drugog.
Njegov pad u igri iskoristio je Nakashima za trijumf. Ove je godine u rodnom San Diegu osvojio svoj prvi ATP naslov i probio se među 50 najboljih igrača na planeti.
Naslov u Milanu lani je osvojio aktualni broj jedan na svijetu Carlos Alcaraz.
🏆 2017. – Hyeon Chung
🏆 2018. – Stefanos Tsitsipas
🏆 2019 – Jannik Sinner
🏆 2021. – Carlos Alcaraz
🏆 2022. – @b_nakashimaBrandon Nakashima pridružio se elitnom društvu u Milanu! @intesasanpaolo | #NextGenATP Finalspic.twitter.com/D4ko1tFyUo
— Sljedeća generacija ATP finala (@nextgenfinals) 12. studenog 2022
www.sportskacentrala.com
