Rekao mi je da je sletio sa kolegom, te da mu je drugar ostao zaglavljen u vozilu.
Ispričao je ovo mještanin naselja Srpske toplice, u kojem se u noći između četvrtka i petka desila stravična nesreća u kojoj je poginuo mladi Banjalučanin Momčilo V. (25) kada je fordom sletio sa ceste i zaglavio se na stijenama u Vrućici, dok je njegov suvozač Predrag J. (21) povrijeđen.
Prema riječima ovog mještanina, udar nije čuo, ali ga je u gluho doba noći uplašilo lupanje na vratima jer je pretpostavio da se desilo nešto loše.
- Mladić je imao krvavu ruku i povrede na glavi, ali je komunicirao. Iako je bio preplašen, djelovao mi je stabilno. Brzo smo strčali i vidio sam da je auto zaglavljen na stijenama. Čim sam vidio stanje u vozilu, pozvao sam hitnu pomoć i policiju – rekao je ovaj mještanin.

Prema njegovim riječima, pretpostavlja da je ford išao iz pravca Sitara.
- Vjerovano je na početku parkinga izletio na trotoar, okrenuo se bočno i bočnom stranom proklizao među stijene. Udario je u drvo i pao na stijenu. To drvo je polomljeno i dio stabla je bio ispod auta, a drugi je bio u vodi – kazao je mještanin za Nezavisne.
Prema njegovim riječima, ovo je velika tragedija koja ga je duboko potresla, a zbog svega je uznemirena i njegova porodica.
Kako navodi, često pozove policiju kako bi reagovala zbog velike brzine kojom se vozi, jer se u ovom kraju okupljaju mladi.
- Vjerujte mi da jedva čekamo hladno vrijeme i snijeg kako bi se bar malo smirila situacija – rekao je on.
Ipak, detalje o tome šta je uzrok ove tragedije pokazaće policijska istraga.
Kako je saopšteno iz Policijske uprave Banja Luka, nesreća se dogodila u 3.30 časova u Ulici od Zmijanja Rajka.
- U nesreći je učestvovao M.V. iz Banje Luke sa automobilom ford, koji je na licu mjesta smrtno stradao – navode iz policije.

Dodaju da je suvozač P.J. iz Banje Luke povrijeđen i da je zbrinut u Univerzitetskom kliničkom centru RS (UKC RS).
On je zadržan na Klinici za torakalnu hirurgiju UKC RS i u petak je bio stabilan, dijagnostički obrađen i ostao je na daljem praćenju i posmatranju.
O nesreći je obaviješten dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva Banja Luka.
Zbog ove nesreće reagovala je i Vatrogasno-spasilačka brigada Banja Luka.
- Na tehničkoj intervenciji – saobraćajni udes u mjestu Srpske toplice bilo je devet vatrogasaca sa dva vozila. Jedno lice je smrtno stradalo. Intervencija je trajala od 3.17 do 5.17 sati – naveli su vatrogasci na zvaničnoj stranici.
