Nogometaši Crvene zvezde u utorak od 18.45 igraju utakmicu 3. kola Lige prvaka protiv Monaca.
Momčad Vladana Milojevića traži prve bodove, ali neće biti lako protiv ekipe iz Kneževine.
–Monaco igra jako dobar Nogomet ove sezone. Adi Hiter je svojim dolaskom promijenio DNK momčadi, igra s puno dinamike i energije. Igrači su odlično prihvatili novog trenera i sigurno imaju puno samopouzdanja, što se vidi iz utakmica u francuskom prvenstvu, ali i Ligi prvaka. Istina je da imamo dosta problema, oni traju od početka sezone. Moramo se stalno mijenjati od formacija do samih igrača. Neki Nogometaši imaju veliki utjecaj na našu igru, trenutno ih nemamo u sastavu. U Ligi smo prvaka, želimo izaći i boriti se, a vidjet ćemo kako će utakmica završitizapočeo je Milojević.
Milojević se osvrnuo i na prethodne utakmice.
–Istina je da smo u prve dvije utakmice napravili dosta individualnih pogrešaka. Velika je razlika igrati u našoj ligi i Ligi prvaka. Puno smo razgovarali o tome što možemo promijeniti, gdje ispraviti greške, sigurno nitko od njih to nije napravio namjerno. Igramo protiv izuzetno jakog i snažnog protivnika, s visokim presingom. To je francuska momčad njemačkog stila, bit će grešaka, ali ih se mora svesti na minimum.
Reprezentativna stanka onemogućila je kvalitetnu pripremu utakmice.
–Imamo plan igre, pripremali smo se za ovu utakmicu. Jako nam otežava činjenica da imamo puno reprezentativaca i da nakon pauze imamo malo vremena da se pripremimo za sljedeće izazove. Ono na čemu bismo trebali raditi, ne možemo stići. Svakako, spremni smo i vidjet ćemo kako će to sve izgledati. Pokušat ćemo zaprijetiti protivniku u segmentima gdje je najslabiji.
O ozljedama Glazera i Drkušića.
–Kod nas neće biti sigurno, vidjet ćemo na koji rok. Ozlijeđen je i Drkušić, ozlijeđeni su tijekom obaveza u reprezentacijama, na to ne možemo utjecati. Pogotovo što se tiče Glazera, on je već imao jednu ozljedu, pokušali smo ga sanirati, ali se opet ozlijeđen vratio nakon reprezentativnih obaveza. Igrači ne mogu pratiti taj ritam i često nastaju problemi. Pričamo o Ligi prvaka, bez ikakvog alibija, to od mene nikad niste čuli, ali bez Glazera, Ivanića, Mimovića, Drkušića, Hwanga koji je otišao… To su Nogometaši koji su utjecali na našu igru. Za sve treba vremena, prisiljeni smo na inovacije, ali što je tu je. Igrači se vraćaju iz reprezentativnih utakmica, gdje je naš posao da ih što prije ozdravimo i vratimo u ritam. Liga nacija više nije natjecanje s prijateljskim utakmicama, nije utakmica u kojoj nastupaju rezervni igrači. Sada donosi velike koristi i svatko gleda svoje interese. Tko ga nema, bez njega se mora. Dat ćemo sve od sebe, pokušat ćemo riješiti i taj problem.
Duel s Barcelonom daleko, fokus samo na utakmicu s Monacom.
–Dobili smo izuzetno atraktivne protivnike. Svi su vodeći u svojim ligama, dolaze iz najboljih prvenstava. Meni je sljedeća utakmica najvažnija, to nam je bio cilj, ima vremena do sljedeće utakmice, sada smo fokusirani samo na ono što slijedikazao je Milojević.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )
