back to top

Marin Čilić u drugom kolu Roland Garrosa

Hrvatski tenisač Marin Čilić nije imao previše problema na startu Roland Garrosa svladavši Mađara Attilu Balazsa sa 6:0, 6:1, 6:2.

Čilić je za pobjedu protiv 33-godišnjeg Mađara, trenutačno 255. tenisača svijeta, trebao tek sat i pol igre.

Marin je tijekom susreta čak osam puta oduzimao servis svom suparniku koji je imao tek jednu neiskorištenu break loptu.

Čilić je sjajno ušao u meč i prvi set je dobio “metlom”. U drugom setu je poveo 4-0, pa izgubo jedan gem, da bi zaključio set s još dva gema u nizu.U trećem setu je Čilić krenuo sa 3-0, imao je i 4-1, a kod rezultata 4-2 osvojio je još dva uzatopna gema za konačnih 6-2 i 3-0 u setovima.

Bio je to njihov prvi međusobni okršaj.

Protivnik u drugom kolu bit će mu još jedan Mađar, Marton Fucsovics koji je u tri seta slavio protiv domaće uzdanice Geoffreyja Blancaneauxa.

Marin je u dosadašnjih 15 nastupa na Roland Garrosu dva puta dogurao do četvrtfinala (2017, 2018).

Objava Marin Čilić u drugom kolu Roland Garrosa pojavila se prvi puta na Gol.ba.