MARIĆ: NAJBOLJE JE VRIJEME ZA ODLAZAK, NEMAM DOGOVOREN ANGAŽMAN

07/07/2022

Na press konferenciji nakon sjednice vlade Marić je rekao da će izvjesna odluka Ecofina o ulasku Hrvatske u eurozonu iduće sedmice biti “tačka na i” njegovog angažmana u vladi te da su time zaokružena postignuća hrvatske vlade u području javnih finansija.

  • Rezultati opipljivi, ciljevi i prioriteti koji su zadani su ostvareni. Ono što osjećam je osjećaj zadovoljstva, ispunjenosti i ponosa što sam svih ovih godina bio dio tima koji je sve ovo napravio. Isto taj osjećaj mi govori da je trenutak za donijeti ovu odluku. Ovo je najbolji trenutak – istaknuo je Marić, javlja Hina.

Poručio je građanima da “unatoč svim izazovima Hrvatska na gospodarskom i finansijskom planu stoji bolje nego ikad” te je puno otpornija na krize nego ranije.

  • Ja se u ovom trenutku više ne vidim u politici i da idem nekim drugim vodama – rekao je Marić.

Što se tiče nasljednika, Marka Primorca, rekao je da ga zna profesionalno i da su sarađivali.

Foto: Davorin Višnjic/PIXSELL
  • Predajem palicu nekom ko će, siguran sam, jako dobro raditi -rekao je Marić.

Istaknuo je također da “u ovom trenutku” nema “dogovoren, ugovoren ili obećan angažman s nekom državnom hrvatskom ili evropskom institucijom niti bilo kojom privatnom kompanijom ni firmom” i da je to tako zbog njegovih osobnih principa i zakonskih odredbi.

Funkciju ministra ocijenio je svojo drugom najvažnijom životnom ulogom nakon očinske.

Kazao je i da je zdravstveno i psihofizički dobro i “u najboljim godinama”.

Na podršci je zahvalio Plenkoviću i Tihomiru Oreškoviću, svima bivšim i sadašnjim kolegama i kolegicama, članovima vlade, HDZ-u i građanima te svojoj porodici i medijima.

  • Ovo je moja vlada, bit će i ostat će i želim im sve najbolje – zaključio je, a posebno emotivan i na rubu suza bio je prilikom zahvale kolegama u Ministarstvu finansija.

Sportska centrala