odbojkašice Srbije su poražene od Poljske rezultatom 3:1 (25:16, 23:25, 25:18, 25:22) u prvom meču drugog tjedna Lige nacija, koji je odigran u Arlingtonu.
Srbija ima jedan trijumf i četiri poraza nakon pet odigranih mečeva.
Katarina Lazović je postigla 14 poena, Aleksandra Uzelac 12, Vanja Bukilić 11, dok je Ana Bjelica završila susret s deset poena. Magdalena Štisjak je predvodila Poljsku s 23 poena.
Nakon loše igre u prvom dijelu, ekipa Giovannija Guidettija je uspjela napraviti preokret i izjednačiti u drugom setu. Poljakinje su uspjele povesti 2:1, ali Srbija se borila do samog kraja.
Srbija će se suočiti s Turskom u narednom meču u Arlingtonu, dok će na ovom turniru igrati i protiv Kanade i Bugarske.
Izvor: ( www.sportskacentrala.com / Javno.ba )
