LK: Golovi padali kao kiša, Aston Villa kvari dojam iz Premier lige – Douglas Luiz potpuni tragičar! (VIDEO)

Večeras su odigrane prve utakmice polufinala Lige konferencija, a pobjede su ostvarili Olympiakos i Fiorentina.

Olympiakos je šokirao ovogodišnjeg hita Premier lige Aston Villu na Villa Parku i poveo Pireju s 4-2.

Gosti su poveli 2-0 golovima Ayouba El Kabija u 16. i 29. minuti, ali im je Ollie Watkins dao nadu u sudačkoj nadoknadi.

Moussa Diaby je nedugo nakon povratka na teren neutralizirao prednost crveno-bijelih i izjednačio na 2:2.

Potom je uslijedio pravi šok za domaće i brza promjena raspoloženja na Villa Parku, jer je samo četiri minute kasnije El Kabi kompletirao hat-trick iz jedanaesterca i vratio svoju momčad u vodstvo. Tome je prethodilo igranje rukom u šesnaestercu Douglasa Luiza.

Santiago Heze potom je u 67. minuti povisio prednost na dva pogotka, nakon pogotka s preko 20 metaraali i nespretne reakcije vratara Olsena.

Douglas Lewis dovršio je ulogu tragičara promašen jedanaesterac u 84. minuti, kada nije “prihvatio” uzvraćeni “dar” nakon igranja rukom u šesnaestercu Olija Davida Karma.

Artemio Franchi nije bio ništa manje učinkovit, ali Fiorentina nije razočarala svoje navijače te je na kraju pobijedila Club Brugge rezultatom 3-2.

Ljubičaste je u vodstvo doveo Sotil već u 5. minuti, a izjednačio je Vanaken iz penala u 17. minuti.

Ipak, golom Andree Belottija u 37. minuti domaći su otišli s vodstvom od 2:1 na poluvremenu.

Brazilac Igor Thiago donio je uzbuđenje do vrhunca pogotkom u 63. minuti, netom nakon što je njegova momčad ostala bez igrača nakon drugog žutog kartona Rafaela Onjedice.

Brojčanu prednost momčad iz Firence iskoristila je tek u sudačkoj nadoknadi, kada je pobjedu donio Mbala Enzola.

Finalisti će se znati nakon uzvratnih utakmica koje se igraju 9. svibnja.